Komerční sdělení

Žaluzie aneb Slušivá pomoc ve stínění

Žaluzie jsou v první řadě doplňkem umožňujícím zastínění interiéru. Slouží ovšem také k ochraně soukromí a mohou plnit v oknech i funkci dekorativní. Znáte všechny typy?

Základní rozdělení žaluzií

Těmi asi nejznámějšími jsou klasické žaluzie určené do interiéru. Na trh se dodávají v poměrně pestré škále barevných variant. Horizontální žaluzie jsou v tomto provedení současně tím nejběžnějším, s čím se můžete setkat. Zpravidla se vyrábějí z hliníku. Je to proto, že materiál vykazuje dlouhou životnost, přitom si však zachovává lehkost. Tento typ nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu.

Druhou možnost představují žaluzie vertikální. Ty se rozšířily do domácností původně spíše z kancelářských prostor. Mohou v podstatě nahradit záclony, v interiéru vytvářejí příjemný dekorativní dojem. Proto jsou vertikální žaluzie vhodné spíše do větších oken, ideálně tam, kde mohou rovnou pokrýt celou stěnu, aby lépe vynikly.

Odlišné řešení pak zastupují venkovní žaluzie. Samozřejmě plní stejnou funkci jako ty vnitřní, dokáží bránit průniku slunečních paprsků a eliminují zvědavé pohledy zvenčí. Současně ovšem zamezují i únikům tepla a tvoří i izolaci proti hluku. Do jisté míry můžeme hovořit i o bezpečnostním prvku, lze totiž říci, že představují určitou překážku v okamžiku, kdy se nepovolaná osoba snaží přes okno dostat.

Co je klíčem při výběru

Své místo mají nepochybně všechny, záleží na požadovaném účelu. Společné však mají jedno: Vždy záleží na kvalitě použitých materiálů, jíž by si měl každý výrobce bedlivě kontrolovat. Nynější Univers Tech s.r.o, původně založena jako rodinná firma na počátku 90. let, nabízí již 27 let zkušeností se všemi jmenovanými typy. V průběhu let se původně kladenská společnost transformovala v jednoho z největších výrobců v ČR a svou působnost rozšířila do šesti vzorkových prodejen v několika krajích, kde nabízí vertikální i horizontální žaluzie. Hradec Králové, Praha, ale také Plzeň či České Budějovice, všechny pobočky mají za sebou silné zázemí v podobě profesionálního a spolehlivého týmu.

Foto: univers.cz

Může se vám líbit