DIY, Interiér, R

Jak vymalovat pokoj, aby vypadal větší

Potřebujete opticky zvětšit pokoj? Přemýšlíte jak to udělat a jak vymalovat pokoj, aby vypadal větší, než je? Malé pokoje, nejsou v panelových domech žádnou výjimkou a většinou je nám každý centimetr v pokoji k něčemu dobrý. Pokud potřebujete pokoj opticky zvětšit, pak sáhněte po světlých barvách.

Vhodná volba barev

Světlá barva, krémová i bílá jsou v tomto případě dobrou volbou, protože malý pokoj je třeba dostatečně prosvětlit. Dejte si pozor na záclony a závěsy. Pokud je váš pokoj velmi malý, pak se snažte dát závěsy na oknech až za boční rámy, nikoliv přímo na okno, protože tím byste místnost opticky zmenšili a udělali jí tak temnější a to není vůbec vhodné u místností, které jsou malé.

Zrcadla opticky zvětšují

Dobré je využít ke zvětšení místnosti zrcadla. Vynikajícím řešením může být zrcadlová skříň, která místnost udělá větší. Hodně zrcadel v malé místnosti není nikdy na škodu. Pokud chcete pokoj udělat větší a prostornější, nejsou barvy tím jediným, co by jej mělo zvětšit.

Zvažte velikost a množství nábytku

Velmi důležité je také uspořádání nábytku a to velmi promyšleně. Rozhodně byste měli využít patrovou postel, kde získáte prostor právě pod touto postelí, kam můžete umístit například stůl, nebo pohovku, nebo si v těchto místech udělat úložné prostory.

Pruhy roztáhnout nebo zvýší pokoj

Pokud chcete vymalovat pokoj a udělat jej větší a nechcete mít místnost vymalovanou jen jednou barvou, pak zvolte vodorovné pruhy, které taktéž vaší místnost opticky zvětší. Pruhy udělejte někde v prostředku zdi, ať je místnost zajímavá a není přeplácaná.

Postarejte se o denní světlo

Nedávejte do oken nic, co by mohlo tvořit stín. To znamená, abyste se vyhnuli jednak již zmiňovaným závěsům, ale také velkým květináčům a květinám na parapetu. Do pokoje zvolte spíše světlejší nábytek a světlou podlahu.

Foto: Pinterest.com

Může se vám líbit