DIY, R

DIY: Tác na sýry a jiné laskominy

Pokud si potrpíte na zajímavé servírování, zkuste si vyrobit originální tác na sýry nebo jiné pochoutky, kterým bude slušet popisek. Stačí porcelánový podnos a tabulová barva…

POTŘEBUJETE

  • Porcelánový tác
  • Papírová malířská lepenka (není nutné)
  • Tabulová barva Pébéo Porcelaine 150 Chalkboard
  • Štětec
  • Kuchyňská trouba k vypálení

JAK NA TO

1. Ujistěte se, že porcelánový tácek je čistý a suchý.

2. Pokud chcete, použijte papírovou lepenku, abyste chránili okraje tácku před barvou a zajistili si zcela rovné hrany. Ale pokud máte pevnou ruku, není to potřeba.

3. Upozornění: Na použité barvě je sdělení, že barva by neměla přijít na povrchy, které se dostanou do kontaktu s jídlem! Takže jste dostali varování. Ale barva je netoxická a na vodní bázi, takže nějaká ta sušenka nebo sýr vám určitě neublíží. Nebo můžete tácek využít třeba na servírování malých mističek s dipy nebo pomazánkami, pod které můžete napsat z čeho jsou připravené…

4.Tácek natřete barvou. Pokud uvidíte tahy štětce, zkuste je znovu přetřít. Ideální je aplikovat dvě vrstvy barvy – první vrstvu nechte úplně zaschnout, pak teprve pokračujte s druhou vrstvou.

5. Lepenku odstraňte hned po dokončení nátěru. Po zaschnutí by lepenka sebou mohla strhnout kousky barvy.

6. Barvu nechte zaschnout 24 hodin. Potom tácek s barvou nechte zapéct v troubě podle instrukcí výrobce, které najdete na lahvičce s barvou. Po zapečení nechte tácek v troubě, dokud nevychladne na pokojovou teplotu. Po zapečení je možné tácek mýt v myčce nebo používat v mikrovlnce.

Pokud se vám hrátky s tabulovou barvou líbí, podívejte se na další návod, podle kterého si můžete pomalovat hrnek.

Může se vám líbit