Články interiér, Interiér

Jak zařídit obývací pokoj

V obývacím pokoji byste se měli cítit dobře. Ať už sami, s partnerem, s dětmi nebo s početnou návštěvou. Proto při jeho zařizování myslete nejen na jeho hezký vzhled, ale i funkčnost. Naštěstí dnes nedostatek místa není žádný velký problém. I v malé místnosti lze zařídit útulný a praktický obývací pokoj.

Aby obývací pokoj dobře plnil svou roli

Aby obývací pokoj plnil svou roli nanejvýš dobře, vybavte jej nejdůležitějším obývacím nábytkem. K němu bezesporu patří sedací souprava, konferenční stůl, televizní stolek nebo rovnou celá obývací stěna. I přesto, že se dnes v bydlení sází hlavně na vzdušnost a jednoduchost, jsou obývací stěny pořád velmi oblíbené. Na rozdíl od starých, velkých a prach sbírajících obývacích stěn minulé éry jsou dnešní obývací stoly na prostor velmi decentní. Jsou vzdušné a přitom praktické. Obývací pokoj jen vzdušně doplňují a nehrají v něm prim.

Přesto, že si můžete obývací stěny vybrat v řadě atraktivních designů, nehrají v obývacím pokoji jen estetickou roli. Důležité jsou z hlediska úložného prostoru. O něm ale později.

Čím dalším můžete obývací pokoj vybavit?

Kromě sedací soupravy, obývací stěny a konferenčního stolku si obývací místnost může říct i o další kusy nábytku. Jimi jsou nejčastěji komody, vitríny a police. Právě police skvěle doplňují všechen nábytek do obýváku. Šetří místo na zemi a na jinak nevyužitelné stěně poskytují prostor na uložení věcí. Chybět by samozřejmě neměly ani doplňky – lampy, koberce a jiné dekorace.

Jak řešit malé prostory pro obývací pokoj?

Ani majitelé menších prostorů nemusí zoufat. Také oni si mohou zařídit krásný obývací pokoj. S tím rozdílem, že při zařizování budou klást větší důraz na úsporu místa. Zde doporučujeme rozkládací konferenční stoly, namísto obývací stěny jen malé televizní stoly a pokud možno sedací soupravu s úložným prostorem pro deky a podsedáky.

Proč sázet na úložný prostor?

Proč je i v obývacím pokoji důležitý úložný prostor? Protože bez něj byste se v domácnosti brzo začali cítit stísněně. Každý nábytek může mít nějaký ten úložný prostor. Když už jste se pro něj rozhodli a bude vám v obýváku zabírat místo, měl by být nejen hezký, ale i funkční. Úložný prostor lze najít téměř v každém kusu nábytku – nabízejí jej sedací soupravy, lavice, konferenční stoly a stolky, komody a tak podobně.

Může se vám líbit