Nejen vhodný výběr rostlin a péče o trávník vám dokáže dotvořit krásný pohled na zahradu.
Zahradní chodníky
Vlastní domácí chodník si můžeme vybudovat s naprosto minimální finanční investicí. Jak? Pomocí formy na výrobu zahradních chodníků, díky kterým můžeme pokrýt terasu, plochu kolem bazénu nebo jakékoliv jiné prostory snadno a rychle příjemně vyhlížejícím chodníkem. Formy jsou vyrobeny ze speciálního plastu, ke kterému beton rozhodně nepřilne, ať už chceme římskou či cihlovou dlažbu nebo dokonce přírodní kámen, máme možnost vyrobit prakticky cokoliv.
Římská dlažba
Takzvaná římská dlažba je totiž vhodná hlavně pro větší zahradní plochy, na trhu se ale bohužel často objevují laciné napodobeniny originálních forem určených pro jejich stavbu, a proto bychom neměli vždy volit podle cenové relace, ale vyzkoušet si i kvalitu kupovaných komodit.
Dřevěné chodníky
Tento druh chodníků je vhodný jen do krajiny, kterou nemůžeme patřičně vydláždit betonovými dlaždicemi a přesto je v těchto místech potřeba schůdný terén. Je tedy vhodný na turistické stezky nebo jako lávka přes řeky a potůčky českých luhů a hájů. Jeho výrobní náklady pro naše domácí využití jsou poměrně vysoké, pokud ale máme dostatek prostředků a chceme eleganci učinit zadost, můžeme přemýšlet o tom, jak si přemostit rybník na naší zahradě.
Posyp chodníků
V nespolední řadě musíme myslet i na chodníky kolem našeho domu, které jsou součástí běžné silniční komunikace. Čím sypat v zimě? Na mnoha místech je zakázáno solit nebo používat popel, pokud sněží dlouho, musíme navíc písek neustále nasypávat na cestičky znovu a znovu, podobně je na tom i štěrk. Sůl poslouží dobře při teplotách do mínus sedmi stupňů Celsia, ale dávejme pozor, abychom nepřesolili okolní půdu, na jaře bychom nemuseli vidět mezi chodníčky takový travnatý porost, jaký zde byl ještě na podzim. Kromě jiného sůl není nejvhodnější ani pro naše domácí mazlíčky, zvláště psí tlapky našlapováním po posolených cestách velice trpí.
Foto: Pixabay.com