Komerční sdělení

Jak si usnadnit stěhování

Někdo jej absolvuje třeba jen jednou za život, pro někoho je s nadsázkou denním chlebem. Řeč je o stěhování. Ať nemáte naprosto žádné zkušenosti nebo už tušíte, co vás čeká, uvědomujete si, že se vždy jedná o proces poměrně organizačně náročný. Které nejčastější chyby nám ho ještě výrazněji komplikují?

Jak efektivně naplánovat stěhování

Zásadní a nejdůležitější chybou je, že stěhování pojmete jako akci zcela bez konceptu. Celý postup by měly vést mnohé úvahy. Přestěhujete se sami nebo s pomocí několika známých? A jak zorganizujete je a jejich čas? V kolik hodin mají být na určeném místě a se kterými předměty budete potřebovat pomoct? Co naopak zvládnete sami? Budete si chtít objednat stěhovací firmu?

Otázek, na které si musíte odpovědět, je v takové situaci mnoho a začít řešit byste je měli s přibližně už měsíčním předstihem. Nevyhnutelně s nimi souvisí i časový plán. Pokud se stěhujete o sto padesát kilometrů dál, opravdu je reálné vše zvládnout tak, že si na půl dne prostě odskočíte z práce mezi krabice? Jestliže si budete muset naopak vzít dovolenou, budete hledat nejvhodnější termín i z tohoto hlediska.

A jak ho zrealizovat prakticky

Jakmile budete mít časový harmonogram, nastává fáze reálného balení. Přichystejte si dostatek stěhovacích krabic. Postačí vám běžné kartonové krabice, dostatečně pevné. Už při ukládání věcí se vyplatí myslet na jejich vybalování. Určitě si nezapomeňte jednotlivé krabice popsat. Dobré je věci řadit intuitivně, to znamená podle jednotlivých místností. V novém bydlišti postačí krabice odnosit do příslušných pokojů a vybalovat je tak, jak jsou. Velmi vhodné je vyčlenit si zvlášť tašku s věcmi pro nejnutnější „přežití“. Pravděpodobně totiž nebudete mít dost energie na to, abyste veškeré krabice ihned rozbalili.

V případě, že jich neseženete dostatečné množství například v podobě krabic od zeleniny, nebo potřebujete přenášet i těžší a objemnější předměty, krabice je možné si i v požadovaných rozměrech zakoupit.

Foto: Pixabay.com

Může se vám líbit