Komerční sdělení

Jak proměnit kuchyni v ráj

Kuchyně patří mezi nejdůležitější prostory v bytě. A to už dávno nejen z hlediska funkčního. Důležité je rovněž, abychom se v ní cítili dobře a působila esteticky. Stále více lidí se tak nad jejím řešením zamýšlí do detailu.

A rozhodnou se, že si nechají vyrobit na zakázku kuchyni přesně podle svého přání. Jaké má toto rozhodnutí přednosti a na co byste měli dbát?

Jaké výhody má kuchyně na zakázku

Kuchyně na zakázku musí zohlednit potřeby svých majitelů. Designér nemůže realizovat ryze vlastní představu, aniž by bral v potaz názor zákazníka. Kuchyně v sobě musí skloubit požadavky na praktičnost i design. A to bez ohledu na to, zda najde místo v malém bytě nebo máme k dispozici velkorysý prostor. Zohlednit musí i náročnost svých majitelů, kteří mohou chtít vařit i několikrát denně, případně i další specifika jako zvýšení pracovní desky pro člověka vyšší postavy.

Druhým určujícím faktorem je kvalita materiálu i přesnost při zpracování. Typickými materiály jsou lamino nebo masiv, ze kterých se vyrábějí korpusy nebo dvířka skříněk. Lamino dokáže svým vzhledem strukturu dřeva zdařile napodobit, přitom je však mnohem levnější. Navíc vykazuje velkou odolnost vůči mechanickému poškození. Podobně je na tom i PVC folie, která se lisuje na dřevotřískovou desku. Kuchyňská linka z tohoto materiálu rovněž nevyžaduje náročnou údržbu. Vzhled lamina i PVC lze variovat povrchovou úpravou do vysokého lesku i matu.

Proč si nechat poradit

Rozhodně je tak na místě se před vlastní realizace kuchyně poradit s odborníky. Ti připraví návrh zohledňující jednak vaše přání a jednak i plánovaný rozpočet. A pomohou vám i vyhnout se nejčastějším chybám, kterých si bez zkušeností nemáte šanci na počátku všimnout, ale narazit byste na ně mohli až v praxi s hotovou kuchyní. Pak už ale může být na nápravu nedostatků pozdě. Záměr pak dostane konkrétní obrysy prostřednictvím návrhu v grafickém programu. To vám umožní si udělat lepší celkovou představu o výsledku.

Ať potřebujete kuchyně nebo jakýkoli jiný nábytek na míru, neváhejte využít služby společnosti Migala Trading (Migala.cz), která nabízí truhlářské práce včetně 3D návrhu jednotlivých řešení. Svou činnost soustředí díky sídlu v Plzni především na západní Čechy a dále na Prahu.

Může se vám líbit