Články interiér, Interiér

Stylová ložnice nemusí stát statisíce

Jak si představujete vaši ideální ložnici? I když má každý z nás jiný vkus, určitě se shodneme na tom, že by měla vyvolávat pocit klidu, lákat k odpočinku, ale zároveň vypadat i stylově a odrážet naši osobnost. Sladění různých prvků do harmonického celku ale může být složité. Na co si dát pozor?

Ujasněte si styl a nebojte se barev

Trendem posledních let je návrat k přírodním materiálům, prosvětlené prostory a jednoduchý design na jedné straně, ale také využití vintage kousků a zdobných prvků s lehkou patinou. Celkové ladění ložnice by mělo být spíš v tlumených tónech. Pokud by to pro vás bylo ale příliš monotónní, můžete jednu stěnu vymalovat barevně, třeba letošní barvou roku – klasicky modrou.

V dokonale vyladěné posteli se vyspíte dorůžova každý den

Dominantou každé ložnice bude samozřejmě postel. Jestli jste věnovali řadu hodin sháněním té nejpraktičtější a nejhezčí, věnujte stejné množství času i výběru vhodné matrace, polštářů a přikrývek. Odměnou vám bude úžasný pocit, když se každé ráno probudíte opravdu odpočatí, bez bolesti zad nebo krku. 

Trendy roku 2020 – povlečení i prostěradla se vzorem 

Pomyslnou třešničkou na dortu je výběr vhodného povlečení. Nechte novou postel zazářit a udělejte z ní dominantu pokoje pomocí barevně sladěných kousků. Dáváte přednost čistě bílé? Ta sice vytvoří nadčasový vzhled, ale zároveň může až příliš připomínat hotelové pokoje. Zkuste dojem rozbít novinkou letošního roku, prostěradly se vzorem. Ideální je potisk drobných puntíků nebo kytiček, které nejsou na první pohled výrazné, ale přesto dají vzhledu postele něco navíc

Jestli chcete ložnici dát nádech luxusu, zvolte místo obyčejné bavlny bavlněný satén. I zde můžete kombinovat různé barvy prostěradla a povlečení, které mohou být sladěné vetkávaným vzorem květin nebo puntíků. 

Začali jste si představovat, jaké změny v ložnici uděláte? Pro výběr povlečení nemusíte opustit vaši postel. Stačí navštívit e-shop jihočeské firmy Kvalitex a vybrat si z nabízených novinek. 

Může se vám líbit