Články interiér, Interiér

Zařizujete byt a uvažujete o nábytku z masivu?

Uvažujete o odolném materiálu, který zútulní váš domov a přinese do něj kousek přírody. Nábytek je, elegantní, nadčasový a dlouho vydrží. Omezením pro některé lidi může být cena, ale podle pravidla „nejsme bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“, se investovat do kvalitního nábytku, který vydrží déle než jen do záruční doby, určitě vyplatí.

Stálice jménem masiv

Nábytek z masivu je konzervativní záležitost, protože vydrží dlouhá léta, ale v interiéru působí moderně. Můžete ho mít více jak dvacet let a přesto si dle nejnovějších trendů hrát s interiérem. V současné době je trendem šedá barva, která je zjemňována právě třeba nábytkem z masivu. V obývacím pokoji můžete zvolit šedou sedačku a doplnit barevnými detaily, například zelenými polštáři, které ladí s dalšími detaily jako barva poliček v komodě nebo také vázami. Pro co nejpříjemnější pocit z bydlení lze masivem vybavit všechny místnosti od předsíně, přes dětský pokoj a obývák až po koupelnu. Rozmanitosti dosáhnete zvolením doplňků. Lze zachovat stejný ráz, ale přesto z každé místnosti vytvořit originální záležitost. V koupelně toho dosáhnete zvolením sanitárních obkladů a dlažeb, v ložnici záclonami, tapetami, koberci, obrazy. Technologie se neustále vyvíjí a jsou nejen funkční záležitostí ale i designovým doplňkem. Třeba v případě televize, která posune obývací pokoj dál, na velice moderní úroveň.

Kde vybírat

V dnešní době lidé žádají co největší kvalitu za co nejmenší cenu. Vybírat dodavatele, kteří za sebou mají dlouhé zkušenosti a mají kladné recenze. Masiv není úplně levná záležitost, ale na druhou stranu je třeba brát v potaz, že je to investice, která se vyplatí, právě z důvodu nadčasovosti. Nábytek obchodních řetězců jistě poslouží, otázka ale je, zda se na první pohled nízká cena z dlouhodobého hlediska vyplatí. Pokud je z důvodu opotřebení potřeba například postel měnit každých pět let, vyjde vás ve výsledku dráž, než kvalitní nábytek. Akorát, že nízké platby za nábytek jsou rozloženy do více let a v součtu lze dosáhnout astronomické částky oproti tom u, když investujete do kvalitního nábytku, v jehož případě vydáte pouze jednou vyšší částku, ale pak už máte klid a na základě trendů v bydlení měníte pouze detaily jako malby, nebo doplňky. A v případě sedacích souprav platí to samé. Pokud je tedy nemáte v plánu měnit každých pět let. Ale i v tomto případě platí, že jsou sedací soupravy, které vydrží po celý život a jsou nadčasové.

Foto: masiv-prodej.cz

Může se vám líbit