Komerční sdělení

Jak vybrat LED osvětlení

Žijeme v době, kdy se klasické žárovky začínají stávat spíše přežitkem. Evropská unie už dávno zakázala prodej těch nejméně úsporných.

led osvětlení
ilustrační foto: pixabay.com – pashminu

Přestože klasické žárovky z pultů nemizí, existuje technologie, která je mnohem lepší – LED. LED svítidla jsou úspornější, svítivější, a navíc mají i delší životnost, takže je nemusíte měnit tak často, jako klasické žárovky. Je to sice vykoupeno o něco vyšší pořizovací cenou, ale když si to spočítáte, vlastně se vám vyplatí mnohem víc, než klasická žárovka. Jak ale postupovat, když chcete vybrat lustr s LED svítidlem?

V dnešní době již existují lustry určené přímo pro LED svítidla, a mají je v sobě integrována. Nicméně, LED žárovku si můžete dát i do klasického lustru, který máte doma. Jak na to?

První věc, na kterou se dívejte, je typ závitu. Do každého lustru pasuje jiný typ, vybírejte tedy podle žárovky, kterou v něm používáte. V prodejně elektra vám jistě rádi poradí. Na výběr je mezi velkým, menším, a závitem pro bodová světla.

Další věc, kterou při nákupu zvažte, je teplota osvětlení. Existují různé typy, od teplé bílé, až po studenou bílou, která se používá v kancelářích a podobních prostorách.

Pozor dávejte také na výběr LED světla se správnou svítivostí, respektive výkonem. Platí, že tam, kde jste dříve měli žárovku s výkonem třeba 35 wattů, můžete výrazně ušetřit, protože úplně stejně vám prostor osvítí LED svítidlo, které si řekne jen 4 watty. Úspora je tedy značná.

No a poslední věc, kterou je nutné zmínit, je abyste si dávali pozor na výrobce. Nesnažte se vyloženě za každou cenu ušetřit a nakupovat u prodejců, kteří vám nabízejí LED svítidla výrazně levněji.

Nemusí jít o kvalitní LED a spíše než radost z ušetřených peněz byste měli vztek ze spousty starostí a nespokojenosti.

Může se vám líbit