Komerční sdělení

Objevte krásu: Umělý ratanový nábytek

Pro příjemné chvilky strávené na zahradě je nutné si pořídit kvalitní nábytek. Jenomže plast je během několika málo sezón omšelý, nevypadá pěkně, a navíc křehne. Riskujete tak, že pod vámi například židle. Stále více lidí proto volí moderní materiály, mezi které nábytek z umělého ratanu bezesporu patří. Jaké má výhody?

Které přednosti má umělý ratanový nábytek

Umělý ratan je vlastně polyethylenové vlákno. To se vyznačuje extrémní odolností a stálostí. Ani vlivem venkovních podmínek nekřehne. Venku ho můžete nechat i během zimy, aniž byste mu museli věnovat zvláštní péči. Nábytek z umělého ratanu je prakticky bezúdržbový, postačí ho čas od času otřít mýdlovou vodou.

V případě, že byste se přece jen rozhodli jej uklidit v době, kdy ho nepoužíváte, nebo ho po sezóně přemístili například do garáže, poznáte i jeho další přednost: Je velmi lehký. K tomu přispívá i hliníková konstrukce, kterou by každý kvalitní nábytek měl být vybaven. Úroveň produktu, který máte před sebou, odhadnete z některých zdánlivých detailů, například z toho, že se nešetřilo na dobarvení konstrukce vůči barvě ratanu.

Přestože se, na rozdíl od ratanu pravého, samozřejmě nejedná o přírodní materiál, umělý ratanový nábytek není žádným způsobem toxický a neuvolňuje žádné škodlivé látky. Lze ho stoprocentně recyklovat, jeho pořízením tedy neškodíte nejen sobě, ale ani životnímu prostředí. Díky svému syntetickému původu také samozřejmě „nechutná“ škůdcům.

Jak poznat kvalitní umělý ratanový nábytek

Na rozdíl od klasických plastových židlí působí umělý ratanový nábytek na zahradě velmi elegantně. Vhodný je tento materiál pro výrobu židlí, stolů, ale také zahradních lehátek.

Aby ale tento druh materiálu mohl mít skutečně všechny jmenované funkční vlastnosti, nutné je sáhnout po zboží od prověřeného výrobce. Jak moc si je ochotna firma stát za tím, co vám nabízí, to poznáte i podle toho, jak dlouhou záruku vám vlastně garantuje. Měly by to být minimálně čtyři roky. Při nákupu je nezbytné se zaměřit primárně na výplet, který zásadně rozhoduje o odolnosti nábytku jako takového. Pakliže je pevný a adekvátně utažený, můžete si být poměrně jisti tím, že se setkáváte s výrobkem, který se vám za investici odmění delší výdrží.

Může se vám líbit