Interiér

Jak na výběr pohodlné sedačky

Pokud máte to štěstí a disponujete prostorným obývacím pokojem, můžeme si dovolit velkou sedačku, kde si užijeme krásné chvíle s rodinou a přáteli. Pro všechny ostatní máme pozitivní zprávu, kdy i menší sedačka může skýtat svá tajemství a to ve své rozložitelnosti.

Do menších obývacích pokojů nemusíme vůbec bát koupit rozkládací pohovku. V dnešní době máme velký výběr z různých materiálů, barev, stylů a kvalit za velmi příznivé ceny.

Navíc pokud nemáme velký byt, rozkládací sedačka je praktickým řešením, kam uložit naše hosty přes noc. Jedním či dvěma tahy jim ze sedačky, na které doposud seděli, vytvoříme příjemný prostor na spaní.

Zvažte své možnosti

Při výběru nové sedačky musíte zvážit mnoho kritérií. Jednou z nich je vzhled vašeho obývacího pokoje, s tím určitě každá žena souhlasí. Naštěstí je v nabídce mnoho možností barevného spektra sedaček. Když si nebudete vědět rady, určitě vám dobrý designer rád poradí a s jeho pomocí najdete to pravé i do svého obývacího pokoje.

V poslední době jsou velmi oblíbené modulové sedačky. Ustupujeme od velkých sedacích souprav a trendem jsou rohové pohovky, které vytlačují své kolegy křesla z obývacích pokojů. Stavebnicové nebo-li modulové sedačky vám umožní zařídit pohodlné sezení každému členu rodiny jednotlivě na míru. Navíc velmi často si můžete pohrát i s barvami, kdy každá část modulu má svou osobitou barvu.

Důležité je si sedačku vyzkoušet

Zapomeňte na eshopy, sedačka se skutečně musí vybírat osobně. Pořádně si ji osedět a vyzkoušet musí být vaším prvotním cílem. Pokud se vám sedí dobře, pak neváhejte oslovit prodavače svými dotazy. Měl by vám ochotně poradit a vysvětlit, z čeho je kostra a výplň pohovky vyrobena. Jak lze čistit potahovou látku, protože některé lze sundat a vyprat, některé stačí jen otřít navlhčeným ubrouskem.

Při rozkládací pohovce si nechte vše v obchodě ukázat. Její polohování zad, výsuvné podnožky či podhlavníky a zejména systém rozložení. Nebojte se prodavače “otravovat” se všemi svými dotazy, přeci jen na tomto kusu nábytku budete trávit své volné chvíle a ty musí být velmi příjemné.

Foto: Pinterest.com

Může se vám líbit