DIY, Inspirace

DIY: Papírové koule

Levitující barevné koule z hedvábného papíru jsou překrásnou dekorací, která dokáže zútulnit jakýkoli prostor. V sytých barvách se hodí do dětských pokojů, něžné pastelové odstíny vypadají krásně nad jídelním stolem nebo v ložnici, a bílé ozdobí svatební hostinu.

Jejich výroba je navíc úžasně jednoduchá, malé nepřesnosti vůbec nevadí, takže je směle můžete vyrábět i s dětmi. Nejlépe vypadají, pokud zkombinujete různé velikosti.

Co budete potřebovat

  • 8 obdélníkových archů hedvábného papíru (průměr koule bude odpovídat délce kratší strany)
  • Provázek, stuhu nebo tenký drátek
  • nůžky

Postup výroby

8 archů položte na sebe a z kratší strany je skládejte do harmoniky, šířka skladů by měla být asi 3 cm, ale pokud budete dělat hodně velké koule, šířku klidně upravte.

Uprostřed papíry svažte provázkem nebo drátkem. Konce harmoniky můžete zastřihnout dokulata nebo do špičky – to vytvoří střapatý vzhled hotové koule.

Poté od sebe opatrně oddělujte jednotlivé vrstvy, snažte se je od sebe odtáhnout až ke středovému uzlu. Nejprve udělejte celou jednu stranu, pak to samé udělejte i s druhou. V této fázi se snažte být opravdu něžná, papír má tendenci se trhat, pokud zaberete příliš.

K provázku či drátku přivažte ozdobnou stuhu nebo případně průhledný nylon, pokud chcete mít koule nenápadně levitující v prostoru, a koule zavěste.

Fotogalerie: Jak vytvořit papírové koule

Autor: Klára M., Foto: marthastewartweddings.com; pinterest.com

Může se vám líbit