Články interiér, Interiér

Jak zařídit ložnici

Důležitost ložnice

Důležitost spánku je všeobecně známá. Svým mazlíčkům kupujeme přenádherné pelíšky. Pojďme si ukázat jak udělat i naši ložnici útulnou a příjemnou, ve které se nám bude dobře probouzet do nového pracovního či volného dne.

Malba a podlaha

Základem místnosti je volba barvy. Tmavě zelená zklidňuje a uvolňuje. Světle modrá vyznačuje důvěryhodnost. Tyrkysová očišťuje a posiluje. Šedá je barvou kompromisu a bíla je jistota, lze s nimi sladit jakoukoliv z barev. Připojením černobílé foto tapety získáte dojem prostorné místnosti. U podlahy je trendy vinyl s kusovým kobercem, vhodný pro alergiky, další možností je celoplošný koberec pro odhlučnění místnosti.

Postel a její vybavení

Dominantou místnosti je postel. Ty opět přicházejí do módy s velkým čelem z kůže či ekokůže do podoby 60.let. Investovat do matrace, třeba ortopedické se vyplatí. Mají dlouhou záruku a na trhu je velké množství variant. S péřovými přikrývkami dodáte místnosti módní retro styl, ale postačí i hypoalergenní z dutého vlákna. Pro pocit útulnosti můžete zvolit různobarevné povlečení z plyšového sametu, jenž krásně hřeje. Plyš je praktický pro údržbu, protože se nemusí žehlit a nedělá nevzhledné žmolky.

Nábytek a dekorace

Z každé strany postele je praktické mít noční stolek, např. v retro stylu s moderní lampičkou, pro milovníky čtení před spaním. Oproti dnešním skříním z laminátu, jsou skříně a komody z masivu zárukou kvality. Prostor pro úschovu věcí je důležitý. Skříně lze doplnit o úložné boxy. I když přes den je ložnice světlým místem, v noci je zapotřebí tmy. Pro navození naprosté tmy pořídíte praktické rolety v různých barvách, závěsy místnost krásně vyplní a venkovní žaluzie odhluční. Celý dojem jistě doplní rostlina.

Aby jste se cítily v nové ložnici dobře, dejte při výběru na své pocity.

Může se vám líbit