Články stavba a rekonstrukce, Stavba a rekonstrukce

Dveřní kukátko s wifi pro seniory i děti

Dnešní doba je příliš otevřená nekalým praktikám a je zapotřebí být velmi ostražitý. To se týká zvláště malých dětí a seniorů. Jejich důvěřivost láká podvodníky, kteří se jim vetřou do přízně a s dobře promyšleným plánem je dokážou během několika minut připravit třeba i o celoživotní úspory. Jedinou obranou je nedostat se s nimi vůbec do styku. Jak to ale udělat, abychom dveře otevřeli vždycky jenom důvěrně známým osobám?

Není to tak složité. Stačí si pořídit kukátko do dveří s kamerou. Než si někoho vpustíme do domu, je třeba bezpečně vědět, kdo stojí za dveřmi. Dveřní kukátko nám nabízí ideální možnost se rozhodnout, komu otevřeme. Kukátko doplněné kamerou navíc může zachytit veškeré dění kolem našich dveří na záznam. Ten pak lze použít, jestliže zpětně potřebujeme něco potvrdit či dořešit. Pokud se v okolí pohybují podezřelé osoby, díky kamerovému záznamu bude jejich identifikace snazší.

Pokud chceme mít například své děti, které občas zůstávají doma samy, neustále pod kontrolou, je dobré si nainstalovat dveřní kukátko s wifi. Wifi připojení umožňuje okamžité oznámení například na mobil, když kukátko zaznamená jakýkoli pohyb. Tak se můžeme okamžitě zařídit a postarat se o to, aby dítě otevřelo dveře jenom tomu, o kom budeme vědět. Moderní technologie kukátek umožňují, aby na monitor dohlédlo i malé dítě, pro které je jinak kukátko většinou příliš vysoko.

Zvláště užitečné je dveřní kukátko s wifi v bytě seniorů. Pokud žije starší člověk sám, je důležité být s ním stále ve spojení – nejenom pravidelnými hovory telefonem, ale právě třeba i tím, že budeme ihned informováni, když u dveří našich blízkých někdo zazvoní. Pak budeme mít všichni klidné spaní a dobrý pocit.

Dveřní kukátka lze zakoupit na eshopu „Cel-Tec.cz“.

Může se vám líbit