Články stavba a rekonstrukce, Stavba a rekonstrukce

Moderní stínění oživí váš interiér i exteriér

Slunce svítí v létě, ale i v zimě. A i když se pak v zimě obvykle před jeho paprsky schovávat nemusíme a jsme spíše rádi, pokud nám svítí přímo do očí či na monitor při práci, potřebujeme nějakou formu stínění. Během léta bychom se pak bez stínících prvků zřejmě vůbec neobešli.

Často kromě světla zamezí vhodná forma stínění i přístupu tepla. Moci si zatáhnout rolety či žaluzie a pěkně se vyspat bez prostupujícího světla zvenčí vůbec není k zahození. Možností stínění existuje hned několik. Záleží také především na tom, zda chcete mít stínění v interiéru nebo venku za okny. Můžete také zvolit jejich důmyslnou kombinaci.

Stínění do interiéru

Vnitřní žaluzie jistě zná každý. Patří totiž k těm nejstarším a dosud i nejrozšířenějším způsobům stínění. K sehnání jsou v různých velikostech, variantách, vzorech, materiálech a barvách. Hodí se prakticky do každého interiéru. Pokud například toužíte spíše po dekorativní formě stínění, budou se vám asi líbit látkové rolety, fantasticky vypadající plisé žaluzie, zajímavé japonské posuvné stěny, anebo vertikální žaluzie. Vkusně oživí každý moderně zařízený interiér a jsou ideální i do dětských pokojů.

Můžete sehnat i pěkné dětské motivy. Neslouží pouze k zastínění oken. Jsou vhodné třeba i na oddělení místností a plisé žaluzie zase na zastínění různě šikmých a kulatých oken v atypických tvarech.

Stínění do exteriéru

Venku se nejčastěji používají hliníkové žaluzie, které jsou rovněž vděčnými izolanty tepla. Pokud hodně svítí slunce, odráží světlo a tím v místnosti udržují také příjemný chlad. Když je pak podle potřeby naklápíte, můžete vhodně regulovat světlo. Navíc můžete větrat i se zataženými žaluziemi před vaším oknem. Lze také zvolit často využívané venkovní rolety. Velký přínos mají ve svojí schopnosti v zabránění úniku tepla skrze okna a během léta naopak velmi účinně zabraňují teplu dostat se dovnitř.

Na venkovní posezení na letní terase anebo pod pergolou u domu určitě zase oceníte ke stínění látkové markýzy. Proti hmyzu se zase používají různé formy sítí, které umístíte do okna či na balkónové dveře. Hodně nápadů a typů včetně možnosti si vhodné stínění pořídit najdete na Louver.cz.

Může se vám líbit