Články inspirace, Inspirace

Renovace bytových dveří: citlivě a efektivně

Přestože každoročně vzniká řada nových bytových projektů, řada lidí dává přednost starým činžovním domům. A není divu – vysoké stropy, dřevěná okna, atypická řešení prostoru i skvělé lokace – „činžáky“ jsou domy s duší, je snadné je zabydlet a rychle získat ten krásný pocit, že jste konečně doma! Na rozdíl od novostaveb je s nimi ale často spojená nutnost alespoň částečné rekonstrukce.

My si dnes povíme něco o jedné z nejdůležitějších částí bytu – o vstupních dveřích. Ty dělají první dojem, vypovídají něco nejen o domě a bytě, ale i o vás. I přesto je to ale část bytu, na kterou se při rekonstrukci příliš nemyslí. Proč tomu tak je?

Rychlá a „levná“ řešení

Jednoduše to je něco, co nechceme řešit. Obecné povědomí je totiž takové, že koupit stejné dřevěné dveře ale nové nebude levná záležitost a z bezpečnostního hlediska nedojde k žádnému posunu k lepšímu, no a pokud dáme přednost bezpečnostním dveřím, budeme si muset vybrat ošklivé jednoduché dveře, které budou připomínat spíš dveře od trezoru místo vřelých domáckých dveří. Běžné a zcela špatné řešení tedy je nechat do starých již nekvalitních dveří namontovat kvalitní bezpečnostní zámek, který může přijít až na několik tisíc korun. Bohužel tato kombinace snižuje nejen účinnost bezpečnostního zámku, ale také možnost běžného užívání dveří, a tak místo spořádaných odchodů a příchodů řada z nás zažívá vrcholové závody v přitahované, protože jinak dveře odemknout nebo zamknout zkrátka nelze. To vše má samozřejmě vliv také na životnost dveří. Z prvotního rychlého řešení se tak může stát neplánovaný vysoký výdaj navíc.

Skutečná řešená

Jak takovou situaci tedy řešit správně? Mějme na paměti, že s vývojem technologií vzniká i nový náročnější zákazník, který se neptá pouze na funkčnost, ale za své peníze chce i unikátní design. Firmy to samozřejmě vědí, stačí se tedy porozhlédnout po kvalitním prodejci bezpečnostních dveří ve vašem okolí a seznámit se s jejich nabídkou. Pro vaši představu by se bezpečnostní dveře měly pohybovat v cenách od 30.000 Kč včetně montáže. Nižší cena může značit použití nekvalitních materiálů, nedostatečnou životnost výrobku, nebo neúplnou certifikaci dveří jako bezpečnostních.

Určitě se nebojte této obměně věnovat čas a s možnými dodavateli konzultovat jednotlivá řešení od ceny po užité materiály a životnost. Mějte na paměti, že kvalitní prodejce nebude mít problém ukázat vám na vyžádání potřebné certifikace.

Tip: Firma Adlo se specializuje také na dvoukřídlé bytové dveře v různě zdobeném provedení, které jsou inspirovány právě klasickými bytovými dveřmi, které můžeme najít ve starších činžovních domech.

Fotogalerie: Kazetové dveře

Foto: Adlo.cz

Může se vám líbit