Zahrada

Pískoviště zabaví malé neposedy a sluší každé zahradě

Pokud jste názoru, že pískoviště je výhradní záležitostí parků a v nich šťastně si hrajících dětiček, jste na omylu. Na dětském hřišti v písku své odrostlejší ratolesti asi neuvidíte – přeci jen, posměchu spolužáků se dobrovolně nevystaví – ale na domácí půdě, tedy vlastní zahradě, se rádi vydovádí i školáci.

Pískoviště je investicí na hezkých pár letních měsíců

Mnoho rodičů s vybudováním pískoviště otálí, přitom i roční dítko pod dohledem si dokáže na písku krásně vyhrát a zlepšit si svou motoriku, manipulační schopnosti, seznámit se s přírodními materiály a ani socializace s ostatními dětmi není k zahození. Začíná to bořením báboviček kamarádům, pokračuje nekonečným přesýpáním písku, pokusy o vlastní bábovkové skvosty a propracovanými hrady s tunely a dráhou pro autíčka to pokračuje. No a rodiče si zatím v klidu poklábosí, odpočinou, vychutnají oblíbenou kávičku či si jen tak zalenoší. Že byste chtěli taky? Stačí svým dětem pořídit jejich vlastní pískoviště.

Klasické pískoviště má stále své kouzlo

Nechce se vám investovat příliš mnoho financí do předraženého pískoviště, když víte, že i obyčejné pískoviště, na kterém jste si jako malí taky vyhráli vám stačilo. Ano, máte pravdu, podstatná je hromada písku, ta bohatě stačí. Pro váš klid a uklizenou zahradu však takové kupě písku určitě svědčí nějaká ohrádka. Ta vymezí prostor nejen vašim dětem, ale především písku, aby vám neubýval doslova před očima. Lépe také můžete ohraničené pískoviště opatřit plachtou, která zabrání nejen nezvaným zvířecím návštěvníkům v návštěvě, ale také udrží písek v suchu v případě přívalových dešťů.

Podnikněte výpravu do obchoďáku

Nejen v hobby marketu, ale i hračkářství a obchodních domech můžete narazit na praktická pískoviště, která malým neposedům skvěle poslouží. Velice oblíbená jsou malá a praktická plastová pískoviště, nejčastěji ve tvaru mušle, které snadno druhou půlkou uzavřete, přes den do ní však můžete napustit i vodu a dětem vykouzlit bazének pro osvěžení. Narazit můžete i na pískoviště ze dřeva, která často bývají vybavená i krytem, který přes den slouží jako slunečník.

Pískoviště na zakázku

Takové pískoviště totiž nabízí neomezené možnosti. Doslova na míru si můžete nechat vyrobit pískoviště klasické, ale také pískoviště spojené s herními prvky – od domečku přes skluzavku a klidně i s prolézačkami a šplhadly. Na takových kouscích se vyřádí každá holčička i kluk a máte také záruku stability a bezpečnosti. Každá firma, která vám takové pískoviště dodá musí předložit také certifikát svědčící o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti použitých materiálů. Sestavit si herní prvky můžete i sami svépomocí, můžete si však objednat i montážní službu.

Foto: Pixabay.com

Může se vám líbit