Inspirace

Levný, ekologický a variabilní: Nábytek z palet inspirace

Nábytek z dřevěných palet se poslední dobou stal velmi oblíbeným. Je originální, ekologický, levný a je možné si ho tvarově i barevně co nejlépe přizpůsobit vlastním požadavkům.

Z palet lze s trochou šikovnosti vytvořit téměř jakýkoliv kus nábytku, od postele, konferenčních stolků a stolů až po zahradní nábytek. A co víc? Můžete si ho vyrobit sami!

Nejsou palety jako palety

K dispozici jsou palety nové, recyklované, chemicky či tepelně ošetřené. Jsou také dostání v různých barvách a velikostech, například 1200×800×144 mm, 1200 x 1000 x 144 mm, 800 x 600 x 144 mm. Palety k výrobě nábytku je vhodné pořizovat přímo z výkupu, neboť velkovýrobci často dodávají palety pouze v kamionovém množství.

Nábytek z palet vás nezruinuje

K samoté výrobě nábytku potom stačí nevelký finanční obnos, čas na výrobu a především dobrý nápad. Samotné palety je dobré před výrobou obrousit bruskou a smirkovým papírem, je také možné je natřít na požadovanou barvu a nalakovat. Poté stačí je pouze položit na sebe či vedle sebe a sešroubouvat. Takto zhotovený nábytek už jen doplníme matracemi, textiliemi apod.

Paletové kousky jsou ekologičtější než klasický nábytek

Jednou z nesporných výhod paletového nábytku je jeho recyklovatelnost. Až se nám přestane líbit, palety jednoduše rozmontujeme a prodáme do některého z výkupů. Materiál, který by běžně skončil na skládce, tak ještě bude sloužit dál.

Fotogalerie: Nábytek z palet inspirace

Living room with pallet sofa and wooden crate with books on brick wall – 3D Rendering

Foto: Pinterest.com

Může se vám líbit