DIY

DIY: Obraz s vyznáním lásky

I když neumíte malovat, můžete vytvořit umělecké dílko. Pohrajte si s krásou písmenek a vytvořte koláž na plátně. Výsledek je vtipný, dekorativní a láskyplný.

Tento obrázek vznikl jako svatební dar pro mou kamarádku. Chtěla jsem jí ke klasickému praktickému daru dát i něco osobního a vlastnoručně vyrobená věc je velmi osobní. Musíte jí totiž věnovat dost času.

Od myšlenky k realizaci uběhlo pár týdnů, během kterých jsem poctivě stříhala písmenka a vhodné obrázky z časopisů. Pak už to byla jen zábava…

Potřebujete:

  •  malířské plátno natažené na rámu
  • lepidlo na decoupage
  • plochý štětec
  • nůžky
  • staré časopisy

Nejprve si na plátno rozvrhněte obrázky a větší nápisy. S lepením začněte odshora dolů, zleva doprava, tak aby celé plátno bylo pokryté vystříhanými objekty. Při lepení vždy naneste lepidlo na plátno, přitiskněte písmenko a rovnou ho znovu přetřete lepidlem (lepidlo na decoupage po zaschnutí zcela způhlední). Celé plátno nechte důkladně uschnout a poté ještě jednou celé přetřete další vrstvou lepidla na decoupage.

TIP TIP HURÁ!

Pokud vás hrátky s písmenky budou bavit, můžete si vytvořit věčnou zásobu nastříhaných písmen. Nasbírejte si dostatečné množství písmen celé abecedy, od těch často používaných alespoň 10 kusů, o těch méně používaných minimálně 3 kusy. Písmena nalepte na papír A4 a naskenujte do počítače. Když budete chtít vytvářet novou koláž, stačí soubor vytisknout a roztříhat.

Autor: Klára M.

Může se vám líbit